מבזקים

הנה האי פי של השרת הכי מהיר בישראל שיתן לכם את הפינג הכי נמוך למשחק call of duty 4 :  בחסות NGOHQ.COM
212.199.38.4
אין כניסה לקמפרים.

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק דיאבלו3 Ultimate evil edition הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Sunday, 31 August 2014

 

הקדמה
דיאבלו היה אחד ממשחקי ה-RPG הנמכרים ביותר שגם הצליח ליצור לעצמו קהל מעריצים לא קטן, המשחק הראשון היה ללא ספק הטוב ביותר בסדרה ומליוני גיימרים היו דרוכים לקראת כל משחק המשך שיצא בסדרה.
דיאבלו 3 הצליח לגרום ללא מעט גיימרים להרים גבה: אחרי שהיו בטוחים לחלוטין שכוחות הרשע מוגרו הם גילו שהסיפור יכול להמשיך גם בלי שהרע הגדול נמצא בתמונה, ובעצם למה לא? הרי כוחות הרשע תמיד ינסו להחריב את העולם, כי זה חלק מהתפקיד המסורתי שלהם.
כשיצא דיאבלו 3, קונסולת הפלייסטיישן4 עוד הייתה בשלבי פיתוח, או במילים אחרות המשחק יצא שנה וחצי לפני הקונסולה ולכן גם לא יצאה גרסת פלייסטיישן4 למשחק. יוצרי המשחק ניצלו את ההזדמנות ולקחו את חבילת ההרחבה Reaper of Souls כדי ליצור את ה-Ultimate Evil Edition שתהיה תואמת גם לקונסולת הפלייסטישן4.

Image

 

שיפורים שדרוגים ושינויים משמעותיים בין דיאבלו3 לגרסת ה-Ultimate evil edition:


לפני שניכנס לביקורת הקלאסית, חלק לא מבוטל מכם יהיה סקרן לדעת מהם ההבדלים המשמעותיים בין דיאבלו3 לבין ה-Ultimate Evil Edition:
נתחיל מכך שהסיכויים שלכם למצוא חפצי קסם מיוחדים שודרג פי כמה, זאת בזכות המנוע Loot2.0 שגורם לכך שהסיכויים שלכם למצוא חפצי קסם עולה פי שתיים. זה לא הכל, ברגע שתירשמו כחברים בבאטל-נט, תקבלו מתנה שווה ביותר ואם זה לא מספיק אז בכל פעם שתסיימו משימה – תוכלו לקבל גם כן חפץ קסם מתגמל ביותר. בזכות המנוע loot2.0 הצלחתי ברמה 14 להשלים את האתגר ALL GOLD, שאומר שכל חפצי הקסם שלבשה הדמות שלי היו נדירים ביותר (בצבע זהב).

הבדל משמעותי נוסף הוא שהוציאו את זירת המכרזים: זירת המכרזים הייתה איזור במשחק שבו שחקנים שונים היו יכולים להציע למכירה את הציוד שמצאו או לחליפין לרכוש ציוד משחקנים אחרים. הרעיון שעמד מאחורי המשחק הוא שהשחקנים יוכלו להעזר אחד בשני כדי למצוא חפצי קסם נדירים, ולרכוש את המוצרים במחיר סביר. מה שבליזארד לא צפו זה העומס והספאם שמערכת זירת המכרזים תגרום לשרתים שלהם ולכן הם העדיפו לשפר את מערכת מציאת חפצי הקסם ולהוציא את זירת המכרזים.

המאורעות המיוחדים: בתוך המשחק נשתלו עשרות מאורעות מיוחדים, שלבים שבהם המשחקיות משתנה ולרגע נדמה כי כל הכללים של המשחק נכתבו מחדש, זה יכול להיות מאורע שבו על הגיבור לשרוד גל של יריבים, או שסתם כך גובלין יקפוץ מתוך תיבה ויהיה עליכם לרדוף אחריו בטרם הוא יפתח לעצמו פורטל ויעלם. מה שמשותף לכל המאורעות הוא שמרביתם מופיעים באופן די מפתיע ושהם מתגמלים ביותר.

Image

 

יתרון למשחקיות בקבוצות: עד כה לא היה יתרון משמעותי ביותר למשחק בקבוצות, אולי מעבר לכך שזו הייתה דרך נפלאה לעבור שלב שנתקעת בו ולהתגבר על יריב עקשן ביותר. בגרסה החדשה  Ultimate Evil Edition למשחק בקבוצות יש יתרון נוסף: כשאתם בקבוצה עולה הסיכוי שלכם למצוא חפצי קסם, זהב ואפילו צבירת ה-XP  שלכם משתדרגת. הסיבה לכך היא שבניגוד לדרך שבה חישבו בעבר את הסיכויים למצוא חפץ קסם, כיום הסיכויים מצטברים עם כל חבר בקבוצה ולכן אם בקבוצה יש חמישה חברים שלכל אחד מהם סיכוי של 2% למצוא חפץ קסם, אז לכל חבר בקבוצה יש 10% למצוא חפץ קסם כשהקבוצה מתאספת יחדיו.

רמת הקושי: עדיין לא הרגו לי את הדמות וזה לכאורה מדאיג, כי הגדרתי משחק את המשחק על הרמה NORMAL, שבה הייתי מצפה למות לפחות פעמיים שלוש עד לדרגה 20, אבל נאדה. גם כשנתתי לילדה בת 7 לשחק במשחק היא טענה שמדובר במשחק קל מידי. האם זה בגלל ששינו את דרגות הקושי? על פי דברי המפתחים מדובר בהתאמה נכונה יותר של המפלצות ליכולות הנוכחיות של הדמות שלכם ולא רמה כללית, כך שאם אתם פוגשים מפלצת שהיא יחסית חזקה, היא תישאר בפרופורציות של "Normal" ולא נוצר מצב שבו תיתקלו במפלצת בלתי אפשרית בדרגת קושי נמוכה. למטבע יש שני צדדים: מי שיבחר בדרגת קושי גבוהה יקבל אולי יותר פרסים, אבל גם יאלץ להתמודד עם מפלצות שיהיו קשות באופן משמעותי, כמעט בלי קשר לכמה הוא השקיע בדמות, אלא להיפך: ככל שהדמות שלכם תהיה חזקה יותר, כך המפלצות יהיו מסוכנות יותר.

תוספת נחמדה מגיעה מתחום הגרפיקה: למשחק הוכנסו אפקטי חיסול ופיצוץ מרשימים, היריבים שלכם יעופו לכל כיוון גבוה יותר ורחוק יותר, כאילו זרקתם עליהם הפצצה של B52 במשחק C&C3, בסך הכל מדובר באפקטים נחמדים שגורמים לכם לחייך תוך כדי משחק וגורמים לדמות שלכם להראות הרבה יותר מרשימה.

Image

 

ברוכים הבאים לתיבת הדואר: כן, קיבלתם תיבת דואר פרטית בה תמצאו מסרים, עדכונים ואפילו מתנות, הכל כדי שתסכימו לקשור את חשבון הפלייסטשן שלכם לבאטל-נט.

זה הזמן להתנקם: תוספת מעניינת לוקחת את המשחק לצד הרגשי ומאפשרת לכם לנקום ולנטור, הרגו לכם את החבר? המערכת לא רק שמעודדת אתכם להתנקם אלא גם נותנת לכם פרסים מיוחדים על הנקמה.

מעבר לכך על פי הפרסומים בגרסאות הפלייסטשן 3 \ 4 יהיו תכנים מיוחדים כמו מפלצות וחפצי קסם שלא יופיעו בגרסאות אחרות. ארבעת המפלצות שתוכלו למצוא רק בגרסאות הפלייסטשן הן Runner, Stalker, Clicker, Bloater

ולסיום נגיד אל חשש: כל מי שרכש עותק של דיאבלו3 יוכל להעביר את הדמות שלו עם כל ההתקדמות לפלייסטישן תחת הכותרת Ultimate Evil Edition וכל מה שעליכם לעשות הוא להתחבר לחשבון הבאטל-נט שלכם עם המשחק החדש ומשם הדרך לגהינום נראית פשוטה יותר.

Image

 

על המשחק

דיאבלו 3 Ultimate Evil Edition היא חבילה שמכילה גם את המשחק דיאבלו3 וגם את ההרחבה Reaper of Souls, החבילה נועדה באופן יחודי לקונסולות ונחשבת לשדרוג משמעותי של המשחק השלישי בסדרת משחקי דיאבלו, אם לא לוקחים בחשבון את חבילות ההרחבה. המשחק שהפך לאחד המשחקים המוכרים והנערצים יותר, טוען לתואר משחק התפקידים של כל הזמנים, בעיקר בזכות מערכת המשחק החדשנית שהוצגה, העלילה האיכותית והאי-שפיות של בליזרד. העלילה של המשחק היא סיפור מלחמת הטוב ברע, בין עולמות עליונים לתחתונים, כשבאמצע נמצאים בני האדם ובזמנים בהם המלאכים לא מתאמצים יותר מידי, על בני האדם לעמוד בפרץ ולמנוע פלישה של צבאות השדים לעולם. כמו המשחק הראשון בסדרה, גם במשחק הנוכחי הסיפור מתחיל בטריסטרם ואתם צפויים לנדוד ממחוז רשע אחד לאחר, שבדרך תתמודדו עם הגרועים שבין שוכני הגהינום.

 

גרפיקה

הגרפיקה של המשחק הותאמה ליכולות של קונסולת הפלייסטישן4, או במילים אחרות הגרפיקה שמוצגת בפלייסטישן4 מעולה וזהה ברמתה לזו שמתקבלת ב-PC. למרות שהרמה הגרפית נשארה גבוהה, לא מורגשת פגיעה ב-FPS, אין לאגים והמשחק רץ חלק לחלוטין, משמעות הדבר שיש התאמה מושלמת ליכולות הקונסולה.

אם שאלתם את עצמכם איזו קונסולה יותר חזקה, אז לדעת דיאבלו Ultimate Evil Edition יש קונסולה אחת עדיפה: הפלייסטישן4 שמריצה את המשחק על רזולוציה של 1080p (Full HD), ולעומתה Xbox One מצליחה להגיע למקסימום רזולוציה של 900p, אומנם למשחק צריך לצאת טלאי שיגרום לקונסולות האקסבוקס להשתוות ברזולוציה לזו של הפלייסטישן, אבל אם צריך טלאי זה אומר שנדרשת יותר עבודה כדי שהדרישות הגרפיות יתאימו לאקסבוקס.

מלבד הגרפיקה האיכותית של המשחק עצמו, יש את קטעי האנימציה, שלא פעם גרמו לי לשפשף את העיניים ולבחון האם מדובר בסרט אמיתי או קטע אנימציה גרפי. תענוג.

Image

 

סאונד

הסאונד של המשחק איכותי, אומנם יש כמה צלילים שנשמעים תמוהים, בעיקר כאשר מפעילים את הכוחות המיוחדים. אבל בגדול המוזיקה של המשחק נוסטלגית ואיכותית, קטעי הדיבוב ברורים ונתמכים בכתוביות. גם בתחום הסאונד "דיאבלו3" לא נשאר מאחור והוא מכיל את הטכנולוגיה המחשבת את המרחק ומכשולים ביחס למיקום הדמות. תרגיל משעשע הוא לדבר עם דמות ואז לרוץ סביבה ולשמוע איך הקול שלה מקיף אתכם בסראונד, או לחליפין להתרחק ממנה ולשמוע איך הסאונד הולך ונחלש.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק

המשחק מתחיל עם קיין, ההרודרים האחרון שמלווה אותנו עוד מדיאבלו הראשון. קיין השקוע בכתבים העתיקים מגיע למסקנה שבקרוב מאוד יתחיל עידן חדש ובו האנושות תתמודד מול איומים חדשים מכיוון השאול ובו ברגע כדור אש אדיר מכה בקטדרלה בה הוא ואחייניתו ליהא שוכנים. ליהא ההמומה מצליחה לברוח על נפשה, אבל גורלו של קיין לא ברור, בעיקר מאחר ואותו מטאור קטלני מעורר את השדים והרוחות ששוכנים באזור.

למי שמכיר את סדרת משחקי דיאבלו השאלה היא יותר "מה חדש?" מאשר "איך המשחק?". ובכן בגדול במשחק אין הרבה דברים חדשים שמשנים את דיאבלו לרמה שלמשתמש ששיחק בשני המשחקים הקודמים לא תהייה את האפשרות להתמצא. בחבילת ההרחבה יש אולי את אחד החידושים המעניינים יותר, בכך שהיא מאפשרת לכם להתנסות במוד הרפתקה אחרי שסיימתם את המשחק.

בדיאבלו 3 Ultimate Evil Edition יש הרבה שיפורים קטנים, כאלה שמשפרים את המשחקיות ועושים את ההבדל בין "דיאבלו" לשאר המשחקים. קחו למשל את התיק שלכם: הקיבולת שלו הורחבה, בעיקר על ידי כך שכל חפץ שתרימו יתפוס מקסימות 2 תאים, כתוצאה מכך שחקנים יכולים להתמקד יותר במשחקיות מאשר באיסוף, מיון ומכירת חפצים. בנוסף אתם תהיו זקוקים פחות לשירותים של אחרים, למשל בזיהוי חפצים: בעבר היה עליכם להשיג מגילת זיהוי, או לבקש טובות מקיין, אבל במשחק הנוכחי מרבית חפצי הקסם מגיעים מזוהים, וגם את חפצי הקסם שמגיעים לא מזוהים - אתם יכולים לזהות באמצעות לחיצה על הכפתור הימני. בעבר הייתם זקוקים למגילת פורטל בכדי לדלג לעיר, כיום מספיקה לחיצה על המקש T והדמות שלכם מזמנת פורטל.

אם הקיבולת של התיק הוגדלה, הגודל של התיבה שלכם צומצם, ועל כל 14 מקומות פנויים יהיה עליכם לשלם 10,000 מטבעות זהב ועל טאב חדש 100,000 מטבעות נוספים.

בתחום החפצים נכנס שיפור משמעותי, בכך שעם כל חפץ שתרימו תקבלו סטטיסטיקה שאומרת אם החפץ טוב יותר או גרוע יותר ממה שהדמות שלכם משתמשת, זה מונע מכם את התהיות והשאלות לגבי האם עלי לעצור את המשחק ולבדוק מה אספתי או איזה חפץ קסם יהיה יותר אפקטיבי על הדמות שלי, המערכת החדשה עושה את ההחלטות להרבה יותר פשוטות.

Image

 

 אם מדברים על שיפורים, אחד השינויים הגדולים ביותר שמשפיעים מעל הכל על המשחקיות  בדיאבלו 3 כולל Ultimate Evil Edition זה "כדורי החיים" שנופלים מחלק מיריבים שחיסלתם ומרפאים חלק מהחיים שלכם באופן מיידי, שיפור זה מאפשר לכם להסתובב במפה במשך שעות מבלי שתזדקקו לשיקוי ריפוי אחד, ואם תגדירו שהדמות שעוזרת לכם תהייה גם בעלת יכולות ריפוי - סביר להניח שתזדקקו לשיקויי ריפוי רק במקרים נדירים ביותר

אם בעבר שהדמות שלכם הייתה נופלת בקרב, היא הייתה מאבדת את כל הכסף והחפצים שהיו עליה, כאן אתם מאבדים רק 10% מהנזק שהחפצים שלכם יכולים לספוג. עוד שיפור משמעותי שהכניסו, זה האפשרות של הדמות שלכם להשתמש בכח יחודי לה. למשל צייד השדים, שכל משפחתו נטבחה על ידי שדים משתמש ב"שנאה", שזהו מדד שמתמלא באופן תדיר אבל מתמלא מהר יותר ככל שתכו יותר את היריב (בדומה לאדרנלין במשחקים אחרים). במקרה של צייד השדים ה"שנאה" באה ביחד עם כח הקסם ה"מאנה" ולא מחליפה אותו. לעומת זאת, לדמות של הברברי יש "זעם" שמחליף לחלוטין את ה"מאנה", וזה הרבה יותר הגיוני, אחרי הכל, זה לא כל כך הגיוני שברברי שלא גמר כיתה א' יהיה מסוגל להטיל קסמים.

Image

 

אחד השיפורים המשמעותיים ביותר בתחום המשחקיות של דיאבלו3 Ultimate Evil Edition לעומת דיאבלו3 הרגיל היא האפשרות לשחק בלי חיבור לאינטרנט. כן, בשנת 2014 זה נשמע כמו מותרות, אבל שחקני PC של דיאבלו3 לא יכולים לשחק בלי חיבור לשרתי בליזארד. הדבר מונע מכם עוגמת נפש רבה ולאגים בזמן משחק. הדבר אפשרי ככל הנראה בזכות העובדה שמשחקי הקונסולות נחשבים למשחקים שנפרצים פחות ולכן הם מצריכים פחות הגנות.

אם תשחקו את המשחק על דרגת קושי רגילה ועוד תיקחו איתכם עוזר, תגלו שהיריבים במשחק, כולל הבוסים הגדולים, הם לרוב בדיחה אחת גדולה. מרגע שתפסתי את הפרנציפ במשחק לא נזקקתי אפילו לא לאותם כדורי חיים שנופלים מהיריבים, שלא לדבר על שימוש בשיקויי חיים. כל כך הרשתי לעצמי לזלזל ביריבים, שכל חפצי הקסם שלבשתי נבחרו על פי יכולות הקסם: "קבלת נקודות ניסיון נוספות על כל הריגה" וכן "אחוזים גבוהים יותר למצוא חפצי קסם".

כחלק ממתיחת הפנים שדיאבלו עובר, אתם תוכלו לבחור גם את מין הדמות שלכם, הדמויות שעומדות לרשותכם הן: מכשף, צייד שדים, נזיר, רופא מכשף, ברברי ואביר צלבני. לכל דמות יש את הסיפור שלה ולפיכך גם את קטעי המעבר הייחודיים שלה בה היא מספרת את העלילה מנקודת מבטה.

 

אם לא אמרתם חפצי קסם ואבני חן, לא אמרתם דיאבלו. המשחק שנתן משמעות לשיבוץ אבני חן בכתר, מעבר ליופי, לקח את אבני החן צעד אחד קדימה. אם בעבר היו חמש דרגות לאבני החן, במשחק הנוכחי תוכלו להגיע לאבני חן עד לרמת " Radiant star" כוכב זוהר). כמו אבני החן, גם חפצי הקסם עברו שדרוג והפעם תוכלו לבחור אם להפיק מחפצי הקסם חומרי גלם או למכור אותם. באמצעות חומרי הגלם תוכלו לייצר אצל הנפח חפצי קסם איכותיים ביותר. גם את הנפח וגם את משבץ אבני הקסם תוכלו "לאמן" בכדי שיעלו דרגות וישפרו את כישוריהם. אפשרות חדשה שעומדת בפני מי שירכוש את ההרחבה או את Ultimate Evil Edition היא לגלגל חזרה את החפצים שלכם למצב בתולי, הדבר גורם להם לקבל תכונות חדשות, ואתם לוקחים את הסיכוי והסיכון שהשדרוג יהיה טוב יותר עבורכם.

Image

 

מולטיפלייר

משחק הרשת הוא למעשה קו-אופ אינטנסיבי. אם המשימות של דיאבלו3 נראות קלות כשאתם לבד, אז אל תתפלאו לראות שחקנים רצים את המשימות במצב הקו-אופ. זה נכון שככל שיש יותר שחקנים היריבים אמורים להיות חזקים יותר, אבל עדיין לא יצא לי לראות יריב אחד שהצליח להחזיק קבוצה של ארבעה גיבורים למעלה מחמש דקות ברציפות. במילים אחרות: לא מומלץ לעלות לרשת לפני שתסיימו את המשחק לפחות פעם אחת, אחרת תפספסו את כל העלילה והמלחמה ביריבים שאיכשהו אמורים לאתגר אתכם.

 

שני השיפורים המשמעותיים ביותר במולטיפלייר הם ללא ספק בתחום השלל ובתחום איתור חברי הקבוצה: השלל במשחק הוא שלל אישי, ואין יותר מצב שבו כל השחקנים מתנפלים על השלל ובמקום להילחם ביריבים עסוקים בלהתנפל על השלל ולחטוף כמה שיותר פריטים. ואכן, על אף שבמשחק הנוכחי השחקנים מתקדמים הרבה יותר מהר, האווירה הרבה יותר רגועה בין השחקנים.

אם בעבר \ במשחקים אחרים היה עליכם להתחיל להתרוצץ במבוך, לצ'וטט בצ'אט, להתחנן לפורטל ולנסות לאתר את חבריכם לקבוצה. במשחק הנוכחי, ליד ה-waypoint יחכו לכם גם הפורטלים של כל אחד מחברי הקבוצה שלכם (נוצרים אוטומטית), ובלחיצה על הפורטל תגיעו ישירות אל השחקן, בין אם הוא עומד ובין אם הוא בתנועה.

בגרסת ה- Ultimate Evil Editionיש גם מערכת שלמה שנועדה לאפשר לשחקנים בדרגה נמוכה להתאקלם ולשחק יחד עם שחקנים בדרגה גבוהה יותר, זה חשוב כי לא פעם קורה במשחקי רשת שאתם פותחים משחק עם דמות חדשה ורוצים להישאר עם החברים שלכם מהקלאן, אבל אלה לא יכולים לשחק איתכם בשל הפרשי דרגות.

Image

 

לסיכום

דיאבלו3 Ultimate Evil Edition הוא שדרוג רציני למשחק דיאבלו3, המשחק מבוסס על חבילת ההרחבה Reaper of Souls  ונועד לקונסולות, כשיש עדיפות עליונה לבעלי פלייסטישן4 הן מבחינת גרפיקה והן מבחינת תכנים. המשחק מצליח להכניס תכנים שמשפרים באופן משמעותי את המשחקיות של דיאבלו3, פלוס שיפורים משמעותיים בתחום המולטיפלייר.

האם המשחק שווה את הכסף

המשחק דיאבלו3 Ultimate Evil Edition מציג משחקיות משופרת ביחס לדיאבלו3, עצם העובדה שניתן לשחק במשחק ולהיכנס לאיוונטים בלי להיות מחובר לרשת הופכת את חבילת המשחק Ultimate Evil Edition לכדאית לרכישה.

 

ציונים

גרפיקה: 10

סאונד: 9

משחקיות: 10

עלילה: 8

משחק רשת: 9

דרגות קושי: 8 (כולל גם אינטליגנציית יריבים)

 

ציון סופי: 9.0

 

עידכון אחרון ( Sunday, 31 August 2014 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker