מבזקים
שימו לב לסרטון הזה.. מה שקולה יכולה לעשות לבן אדם (מי שמכיר את GTA יבין).
לצפייה בסרטון
 

powered_by.png, 1 kB

הכנסת לא מאשרת לסוכן בלזקוביץ להיכנס לישראל הדפס דואל
הערכת משתמש: / 2
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Thursday, 22 May 2014

קשה להאמין, אבל הנה חוק שעבר בכנסת בשנה האחרונה וכבר משפיע על עולם הגיימינג בישראל, כן אתם לא טועים, אנחנו מדברים על חוק איסור השימוש בסמלים וכינויים נאצים.
חוק איסור השימוש בסמלים וכינויים נאצים הוא חוק שנועד למנוע תופעה של זילות ערך השואה מצד אחד וכן למנוע הסתה חריפה כנגד יריבים פוליטיים מצד שני, אז איך זה קשור לגיימינג ועוד לוולפנשטיין??
כולכם בוודאי שמעתם על המשחק South Park, Stick of truth נכון? כמה מכם זכו לשחק בו? כמה הצליחו לרכוש אותו דרך STEAM או דרך חנות המשחקים? התשובה היא שהמשחק נחסם לחלוטין עבור משתמשים ישראלים וגרמנים,
הסיבה לכך היא שבמשחק יש תכנים נאצים, כגון צלבי קרס או טקסטים נאציים אותם צועקים זומבים נאצים.. 

אז מה עם וולפנשטיין? ובכן מי שמכיר את המשחק Wolfenstein יודע שבבסיס המשחק עומד הסוכן בלזקוביץ, יהודי אמריקני הלוחם בנאצים, אופס נאצים... ולכן המשחק מלא בסמלים נאצים וגם בחיילים נאצים מרושעים שמנסים להשתלט על העולם.
שמסתכלים על החוק והסיבות ליצירתו קשה מאוד להגיד אם המחוקק באמת התכוון לצנזר משחקי מחשב. יותר הגיוני שנמאס לו לראות שלטים בהם מציגים את ראש הממשלה כקצין SS, אז למה נחסם המשחק בישראל? כי פשוט אין סעיף בחוק שמתיר ליבא משחקי מחשב בהם יש איזכורים נאצים. מסוכנות נובמבר המייצגים את חברת עדלי, שבמקור היו אמורים לייבא את המשחק Wolfenstain the new order, נמסר כי הם לא מתכוונים להביא את המשחק לארץ. האם זה בגלל החוק ומה היו השיקולים? נכון להיום לא נמסרה תגובה בנושא.

עכשיו בואו נחשוב יחד בצורה הגיונית. זה נכון שבמשחק Wolfenstein the new order יש כמות גדולה של איזכורים נאצים. אך על כך איזכור כזה, הסוכן בלזקוביץ הורג לפחות שני נאצים. בלזקוביץ הוא היהודי המיתולוגי זה שנוקם את נקמת עמו ורודף נאצים עד סוף העולם, את זה לצנזר?
בואו נחשוב עוד שלב אחד קדימה: כמה משחקים אתם מכירים מתקופת מלחמת העולם השנייה בהם לא רואים סמל נאצי כלשהו? אז האם מהיום כל משחקי מלחמת העולם השנייה יהפכו למוקצה בישרא? אנחנו בספק...
לצערנו על פי המסתמן Wolfenstein the new order לא יגיע לארץ וסביר להניח שגם לא ימכר דרך STEAM

 

 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker