מבזקים
יצאו תמונות מסך חדשות למשחק Just Cause 2, משחק פעולה מגוף ראשון שאת הביקורת לגרסה הקודמת שלו תוכלו למצוא אצלנו באתר.

לצפייה בתמונות

 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק The Mighty Quest For Epic Loot בטא הדפס דואל
הערכת משתמש: / 0
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 03 March 2014

הקדמה

ביקורת זו הינה חלק מסדרת כתבות על משחקים שניתן לשחק בהם חינם אין כסף, המשחק The Mighty Quest For Epic Loot, הוא אחד מהמשחקים שנופלים לקטגוריה הזו פעמיים: פעם ראשונה כי במקור המשחק נועד להיות משחק פתוח להורדה חינם לכל המשתמשים של STEAM, ולא משנה איפה אתם נמצאים על הגלובוס: אם יש לכם STEAM חשבון אינטרנט ומחשב - אתם יכולים להוריד את המשחק.

שנית, המשחק נמצא בשלב הבטא הפתוחה שלו, שמשמעות הדבר היא שהמשחק פתוח לכל מי שמעוניין לשחק בו בחינם, עוד לפני שהוא הושק רשמית. בניגוד למשחקים שעולים כסף, עבור המשחק The mighty quest for epic loot, הבטא אינה "ההזדמנות שלכם" להתנסות במשחק בחינם ואינה משפיעה על היכולת שלכם להתנסות במשחק, מאחר וגם לאחר ההשקה הרשמית הוא אמור להיות חינמי.

Image

על המשחק
המשחק The Mighty Quest For Epic Loot הוא משחק רשת בסגנון Tower defense, המשחק הינו משחק חינמי וניתן להורדה דרך STEAM, המשחק מתרחש בממלכה אגדית בשם Opulencia, בה אנשים עשירים כקורח ושודדים מכל רחבי העולם באים כדי לנסות את מזלם בבזיזת האוצרות. The Mighty Quest For Epic Loot הוא משחק בו הגיבור שלכם נלחם נגד מפלצות ומנגנוני ההגנה של טירות היריבים, ואותם היריבים מנסים לפרוץ את הטירה שלכם ולהתגבר על ההגנות שתציבו. המשחק הינו משחק רשת המתרחש כולו במערכת השרתים של יוביסופט.  

Image

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק בינונית, על איכות הגרפיקה וחוסר ההשקעה ניתן ללמוד דווקא מהגודל של המשחק: ההורדה הראשונית היא בסביבות 700 מגה (משתנה עם כל גרסה של המשחק), הכל בזכות העובדה שאין קטעי וידאו מתוחכמים, גרפיקה מושקעת ובהמשך כפי שנסביר: גם לא יותר מידי תוכן.
על אף שהגרפיקה אינה מרשימה במיוחד, היא משיגה את המטרה: יצירה של סביבה מעט ילדותית, של עולמות מבוכים ודרקונים, בהם קטל מפלצות ומלכודות אש הוא עניין שבשגרה. התחושה שלנו היא שהיוצרים של המשחק השתדלו לשמור על משחק כמה שיותר קומפקטי וקל להורדה (פחות שטח אכסון ונפח תעבורה), בעיקר בגלל שמדובר במשחק חינמי, וכל הורדה עולה ליוביסופט לפי מגה.
אפשרויות הגרפיקה העומדות ברשותכם הן: קביעת הרזולוציה של המשחק עד לרמה של 1920x1080, קביעת חלק המסך שהמשחק יתפוס, סינכרון ורטיקלי, עוצמת בהירות, אנטי אלייזינג עד לרמה של x8, איכות מצלל, מורכבות של אובייקטים והתייחסות לתנאי הסביבה.  בנוסף, עומדות לרשותכם שתי אפשרויות מתקדמות שהלוואי והיו בכל משחק: FPS מקסימלי בזמן המשחק ו-FPS מקסימלי בזמן המתנה (שמורידים את המשחק ומתעסקים עם תוכנות אחרות). אם כל זה לא מספיק, יש לכם את האפשרות לקבוע רמה כללית של גרפיקה: מהנמוכה ביותר ועד לUltra-.

סאונד
הסאונד של המשחק רדוד והרושם העיקרי שמתקבל הוא שמדובר בסאונד מעט לא שפוי בדעתו אם לדבר בלשון עדינה, למשל הקוסם הג'ינג'י שאיתו שיחקתי דובב על ידי ילד רחוב אפרו-אמריקני, עם סלנג ומבטא קלאסים של שכונות פשע. ומה להגיד, אנחנו אוהבים הומור, אבל שלגבר בן 60 יוצא מהגרון קול של אפרו-אמריקני קטן, אתה מבין שמשהו בסאונד לא מסתדר.

המוזיקה של המשחק היא אולי האלמנט הגרוע ביותר בסאונד: מדובר במוזיקה חזרתית, שחוזרת על עצמה שוב ושוב, כדי לחפור לכם את הנשמה. למה זה טוב? ידוע שכל משחק קלאסי שמנסה לגרום לכם להתמכר חוזר על אותו קטע מוזיקה שוב ושוב (ראו ערך קנדי-קראש). בשלב מסויים, אתם תמצאו את עצמכם מפזמים, מזמזמים או סתם חושבים על המוזיקה (והמשחק), בלי לשים לב, מה שיגרור אתכם חצי בכח לחזור למחשב ולשחק.

Image

דרישות מערכת והתקנה
דרישות מערכת מומלצות:
מערכת הפעלה: Win-XP SP3, Vista SP2, Win7 SP1, Win8
מעבד: אינטל כפול ליבה E6400 2.1GHz או AMD Athlon64 x2 2200+
זיכרון: 4 ג'יגה ראם.
כרטיס גרפי: Nvidia GeForce GTX 460 או AMD Radeon HD5850
דיירקטX: גרסת יוני 2010
חיבור לרשת: חובה, רצוי לפחות חצי מגה.

כפי שניתן לראות, אלו דרישות מערכת נמוכות מאוד יחסית, מה שמתקבל בעיקר בזכות הגרפיקה הלא מתוחכמת והלא מתחכמת של המשחק.


התקנה:
ההתקנה של המשחק הייתה השלב הקל ביותר במשחק: מרגע שתורידו את המשחק, ההתקנה היא אוטומטית כמעט לחלוטין, העדכונים גם הם יורדים בלי סיבוכים מיותרים וכל שלב עובר במסננת של אימות הקבצים ולא פחות חשוב: הסרת קבצים זמניים מהמערכת. לכאורה מדובר פה בהתקנה האידיאלית של משחק שלא משאירה קבצי זבל על ההארד דיסק.

Image


המשחק והשליטה במשחק
כמו שאתם יכולים להבין מהשם הארוך והמסורבל של המשחק: The Mighty Quest For Epic Loot, ליוצרים לא הייתה יותר מידי סבלנות להתעסק בעניינים של "לבחור שם נורמלי", או "לכתוב עלילה למשחק". בשפה צבאית הייתי אומר שהיוצרים של המשחק זרקו את האות שבאה לפני ח בכל מה שקשור לעלילה. הגישה של "קיבלתם את זה בחינם אז תגידו תודה" טיפה מעצבנת, אבל בואו נסתכל על העובדות בשטח: מדובר במשחק שהמהות שלו היא בנייה של מבוכים, ונסיונות של שחקנים לעבור אחד את המבוך של השני, בהתחשב בעובדה שזו המהות של המשחק, ניתן להבין את היוצרים בגישה שלהם. במילים אחרות, למשחק אין עלילה אמיתית, והוא סתם מאפשר לכם להילחם נגד שחקנים אחרים ברשת ועל הדרך להתמודד גם עם אתגרים שמציבים לכם היוצרים של המשחק.

אז כמו שהזכרנו קודם, יש איזשהו קמצוץ של עלילה למשחק: היו הייתה פעם ממלכה מאוד עשירה, שהלך לה ממש טוב, כל כך טוב עד שאנשים התחילו לבנות בתים בשמיים, וככל שהאנשים היו יותר עשירים ככה הבית שלהם היה גבוה יותר, עד לעננים. ככה נוצרה ממלכה בשם Opulencia, כל העושר הזה משך אליו גם שודדים וגנבים מרחבי העולם, אבל העשירים לא פראיירים: הם שמו מפלצות ומלכודות קטלניות שירחיקו את הגנבים, וכאן אתם נכנסים לתמונה בתפקיד הבוזזים שמגיעים בדרך קסומה כלשהי לממלכה ומנסים את מזלכם. עד כאן עלילה של המשחק, מכאן והלאה אתם מוקפים בשחקנים נוספים שמנסים גם הם לבזוז את האוצרות שלכם ואתם כמובן לא תישארו פראיירים.

במשחק אתם תוכלו לבחור חינם בגיבור אחד מבין ארבעה גיבורים: קוסם, קשת, לוחם ולוחמת היברידית, שזו גרסה מתוחכמת של הלוחמת האבירה והברברית בו זמנית. לאחר שתבחרו בדמות הגיבור או הגיבורה, ישאלו אתכם אם אתם בטוחים, כי זו הדמות היחידה שאתם מקבלים בחינם וכל דמות נוספת תעלה לכם כסף אמיתי. או במילים אחרות: אם אתם לא מתכוונים לפתוח חשבון חדש או לשלם על הדמות, זו תהייה הדמות שתלווה את החשבון שלכם לנצח.

Image

המשחק מתחיל בהקדמה קצרה, שהיא מעין תדריך ותקציר עלילתי בו זמנית, ההקדמה אומנם חשובה, אבל היא לא מקיפה כפי שהיה מצופה ועל אף ההדרכה יהיו דברים רבים שעליכם ללמוד בכוחות עצמכם. מקור אמין ומהיר לקבלת עזרה בלי לצאת לדפדפן הוא הצ'אט של המשחק. בימים הראשונים היה רק חדר צ'אט אחד לכל שפה: אנגלית, צרפתית וגרמנית, אבל עם הזמן נוספו עוד ועוד חדרים, בעיקר בגלל שמרבית הזמן כל החדרים מלאים. הסיבה לכך שהחדרים כל הזמן מלאים היא שמרגע שנכנסתם לחדר הצ'אט, אתם בפנים - גם אם תמשיכו לשחק או תלכו לטייל ברחבי ישראל, תישארו מחוברים לחדרי הצ'אט ותתפסו את הסלוט לחינם.

הגיבור שלכם מתקדם יחד עם הטירה שלו בהתאם לדרגות שהוא צובר, ככל שהגיבור יעלה דרגות, כך הוא יוכל לשפר את הטירה לרמה גבוהה יותר, וככל שהטירה שלכם תהיה ברמה גבוהה יותר כך תהיו מוקפים ביותר יריבים ברמה שמתאימה לכם. את הטירה אתם מקבלים בצורה הסטנדרטית שלה, בלי מלכודות או מפלצות ומכאן והלאה תוכלו לשפץ את הטירה, להוסיף מלכודות ומפלצות ככל העולה על רוחכם, העיקר שהפולשים שיגיעו לטירה לא יצליחו לעמוד בשני האתגרים הבאים: א. להגיע לחדר הכספת. ב. לעשות זאת בפחות זמן ממה שלקח לכם.

הפורצים במשחק The Mighty Quest For Epic Loot יכולים לקחת מכם לא רק את הכסף והקריסטלים שלכם, אלא גם לוקחים את המוניטין שלכם, במטבע שנקרא כתרים: על כל התקפה מוצלחת תקבלו מספר כתרים, אם תצליחו לעבור את המבוך בזמן פחות מזה של יוצר המבוך - אז תשדדו ממנו את מקסימום הכתרים שניתן ואם תמותו במבוך: תפסידו כתרים לטובת בעל הטירה.  כדי לשמור על ההגינות, כל יוצר של מבוך חייב להיות מסוגל לעבור אותו בעצמו: שלב זה נקרא שלב האימות והוא נועד למנוע ניצול של פרצות בהגנות על ידי גיימרים טרולים חמדנים.

שלב האימות הוא רק שלב אחד בהגנה של המשחק, שהמוטו שלו היה יכול להיות: "מה ששנוא עלייך אל תעשה לחבריך". ב- The Mighty Quest For Epic Loot הצלחנו למצוא שלל של דוגמאות בהם יש הגנה על איכות המשחק, על ידי הגבלת השחקנים. כך למשל את הטירה שלכם תוכלו לשדרג בהתאם לדרגה שלכם, ושחקנים מהרשת יוכלו לראות את הטירה שלכם בהתאם לדרגה שלכם, כך נמנע מצב שבו שחקן נצלן ישדרג רק את ההגנות וישאיר את הטירה ברמה נמוכה, מה שימנע מכל השחקנים המתחילים לנצח את המפה. גם כשאתם מאמתים את הטירה שלכם, המשחק The Mighty Quest For Epic Loot מתאים את הרמה של הדמות שלכם לרמה של השחקנים מסביב ושוב נמנעת האפשרות שאתם תצליחו לאמת את הטירה רק בגלל שהרמה שהשחקן שלכם גבוהה יותר משל האחרים.

Image

שמדברים על תחרויות במשחק The Mighty Quest For Epic Loot, מתכוונים לאיזור מיוחד במפה, בו שחקנים מתמודדים במירוץ נגד הזמן: התחרויות אינן של שחקן כנגד שחקן, אלא השחקן שיצליח להשיג את תוצאת הזמן הטובה ביותר, עם מספר ההריגות הגדול ביותר, הוא יהיה המנצח. הפרס למנצח הוא פרס גדול: אבני חן, שהן שוות ערך לכסף אמיתי במשחק.

כמו כל משחק חינמי, גם The Mighty Quest For Epic Loot צריך למצוא את הדרך לממן את עצמו, אז הזכרנו כבר קודם שכל דמות מעבר לדמות הראשונה שתבחרו תהיה בתשלום, זו דרך אחת. דרך נוספת היא פשוט למכור דברים מגניבים: החל מדרקון שירוץ אחרי הדמות ועד למסיכת פורים, כל דבר ניתן לקנות בכסף אמיתי, שמתורגם במשחק לאבני חן. כמובן, שאם אתם שחקנים רציניים שירצו בונוסים ולהתקדם מהר במשחק, תמיד תוכלו להשקיע כסף אמיתי ולקבל את הבונוסים שיקנו לכם יתרון משמעותי ביותר כנגד שאר השחקנים.

שאלת מליון הדולר היא כמובן כמה זמן תוכלו לשחק בלי להרגיש צולעים בגלל שלא השקעתם כסף? כידוע, משחקים חינמיים רבים נותנים לכם להתמכר למשחק ואז ביום בהיר אחד אתם מגלים שההשקעה של הזמן שאתם משקיעים במשחק היא מעל ומעבר ליכולות שלכם, אתם יושבים וחושבים מה לעשות ולפתע פתאום צדה עיניכם את פיתרון הפלא: חפץ קסם, יכולת מופלאה או כל הנפצה אחרת שיכולים לחסוך לכם את הזמן אם רק....  תשלמו כמה שקלים, כמובן שאתם לא מהססים ורוכשים את סם הפלאים שמחזיק בד"כ מעמד בכפולות של 24 שעות, בהתאם למחיר ששילמתם. זה המצב הקלאסי, במשחקים חינמיים. להפתעתנו, אנחנו שיחקנו ב- The Mighty Quest For Epic Loot למעלה מ-20 שעות, בלי שהצטרכנו באמת להשקיע כסף, ובלי שהרגשנו נקועים בגלל שלא השקענו כסף. לעומת זאת, שמנו לב שבכסף ניתן לקנות דברים מאוד נחמדים ובאמת בחרנו לפנק את עצמנו עם 24 תאים נוספים בתיק הגב (למרות שממש לא היינו חייבים).

 

 סיכום
המשחק The Mighty Quest For Epic Loot הוא משחק הרפתקאות בסגנון RPG המשלב פנטזיה עם Tower defense. המשחק קל לתפעול, קל להורדה, בנוי טוב וחינמי כמעט לחלוטין.

ציונים
גרפיקה:  8
סאונד: 6
עלילה: 6
דרגות קושי: 9
משחקיות: 10

ציון סופי: 7.9

 

האם המשחק שווה את הכסף
המשחק לא עולה כסף, The Mighty Quest For Epic Loot הוא משחק חינמי להורדה, ניתן להוריד את המשחק דרך חשבון ה-STEAM ואתם תחליטו אם להשקיע או לא להשקיע עוד כסף במשחק בהתאם להתרשמות שלכם.

עידכון אחרון ( Monday, 03 March 2014 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker