מבזקים
חברת המשחקים SEGA הודיעה שיש לה שם למשחק ה-RPG הבא שלה: Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood, המשחק מפותח ע"י מיטב המומחים מתעשיית ה-RPG אנשי צוות Bioware. המשחק צפוי לצאת לקונסולת הנינטנדו – Nintendo DS במהלך שנת 2008.
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק GEARS OF WAR: JUDGEMENT הדפס דואל
הערכת משתמש: / 2
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Monday, 01 April 2013

על המשחק

המשחק GEARS OF WAR JUDGEMENT הוא המשחק הרביעי בסדרה המצליחה GEARS OF WAR שעד כה עשתה רווחים של יותר ממיליארד דולר (כן אני יודע.. זה המון). בשונה משלושת המשחקים הקודמים, הפעם לוקחים אותנו אחורה כמה שנים אל התחלת המלחמה(EMERGENCE DAY או E DAY), בה אנחנו משחקים בפלוגת "קילו". בנוסף לכך נוספו לנו שתי דמויות חדשות שאותם תכירו בהמשך.

המשימה היא לא קלה - להציל את העיר הלוו ביי ולנקות אותה מה"לוקסט" המאיימים.

אני שיחקתי בשתי המשחקים הראשונים ומאוד אהבתי את הקמפיין שלהם, שיחקתי גם כשחקן יחיד וגם עם עוד בן אדם (CO OP) ובשתי המשחקים נהניתי מאוד ואף לא מצאתי בעיות שהניאו אותי מהכיף שבמשחק:  מפלצות ענקיות, נשקים מגניבים ואתרים מרשימים, מה אפשר לא לאהוב במשחק כזה?

האם GOW:JUDGMENT עולה על הציפיות שלי? בואו נגלה.

 Image


גרפיקה

כשמוציאים משחק לאקס בוקס צריך לחשוב מה עדיף: משחק שרץ חלק יותר או משחק שנראה טוב יותר. אני לא חושב שאנשים התאכזבו מהאיכות שהמשחק מציע.

הגרפיקה במשחק טובה כמו בשאר המשחקים, אין הרבה שיפורים באיכות אבל עם קונסולה בת 7 שנים פלוס אי אפשר ממש לשפר הרבה. הנופים יפים, "הלוקסט" מפחידים ונותנים תחושה מאיימת, במיוחד הגדולים - "הבומרים" שצועקים "בום!" עם כל טיל שעף מהנשק שלהם, הגרפיקה השתפרה קצת מאז המשחקים הקודמים והצבעים במשחק יפיפיים.

Image

משחקיות
בתחום העלילה היוצרים קצת פישלו הייתי אומר ואני חושב שכל מי ששיחק בשאר המשחקים יסכים איתי שאני אומר שהמשחק איבד קצת מהפלפל שהיה לו, במשחקים הקודמים היו לך קטעים שבו אמרת "ואו", פה כבר אין את האלמנט הזה יותר, המשחקיות חוזרת על עצמה מבלי לתת לנו את אלמנט ההפתעה והחידוש שהיה במשחקים החוזרים. המשחק מרגיש כמו שדה קרב שחוזר על עצמו מבלי לתת לנו את העוצמה שהייתה יכולה להיות - הרי זאת ההתחלה של המלחמה, יכלו בקלות להפוך את העובדה שרק התחילה המלחמה למשהו הרבה יותר גדול ממה שאנחנו מקבלים.  מיקום הספון של הבוטים משתנה והאויבים יופיעו במקומות שונים בכל פעם שתמותו (במידה ותמותו) ולדעתי זה דבר חיובי מכיוון שזה הופך את זה ליותר קשה ומציאותי.

Image

מה שכן הוסיפו במשחק הזה ששונה מהאחרים זה עוד קצת אתגור שמרחיב את נפח המשחקיות: כשתעברו בשלבים תמצאו גולגולת אדומה על קיר ואם תבחרו לקבל את האתגר שהיא מציבה, תוכלו להפוך את הקטע הבא שתיכנסו אליו ליותר קשה, אתגרים כמו זמן מוגבל, נשקים מוגבלים ודרכי הריגה מסוימים יהפכו את המשחק לקצת יותר מעניין, דבר מעולה למי שאוהב אתגרים.

עוד דבר שלא הזכרתי זה כשתסיימו את המשחק עם מספיק נקודות, תוכלו לשחק בAFTERMATH- שמסביר לנו חלק מהעלילה של GEARS OF WAR 3. אומנם קצר אבל שווה את זה.

Image

שני שחקנים - CO OP

ברחוב סומסום היה שיר שאומר, "לעבוד לבד זה מאוד נחמד, לה לה לה לה לה לה לה, אבל לעבוד בשניים זה נחמד כפליים, לה לה לה לה לה לה" כנראה שהם ידעו על מה הם מדברים.
ברגע שמשחקים בקו-אופ המשחק נהיה מעניין יותר, ואפילו הופך להרבה יותר טוב ברגע שמוסיפים עוד בן אדם למשוואה, חבר למשל.

הCO OP- ב-GEARS OF WAR הוא הסיבה שאני נכנסתי למשחקים האלו, המשחק כיף בסינגל אבל פי כמה יותר עם תקראו לחבר שלכם לשחק איתכם, אין כמו ערב עם בירות, מאנצ'יז ו-GEARS OF WAR לעשות לכם את הערב.

Image

מה שאני לא הבנתי זה איך לעזאזל הם לא חשבו על לתת לנו את האפשרות המאוד פשוטה לפצל את המסך בדרך שאנחנו רוצים, אם זה צד ליד צד או למעלה-למטה, רוב האנשים יקחו את האופציה הראשונה (צד ליד צד) אבל במשחק GOW J האפשרות היא השניה ורק השניה, די מאכזב: הרי לא הייתם מעדיפים לשבת בצד שאתם משחקים בו במקום שאחד הסתכל למעלה ואחד למטה? יותר הגיוני ויותר פשוט לשחק.

עם זאת ה-CO OP עדיין כיף ומושך שלא הייתי מוותר על הקמפיין שלו.

Image

סאונד
הסאונד במשחק טוב כצפוי, עם רמקולים המותקנים בסראונד אצלי בחדר מקדימה ואחורה הרגשתי שאני בתוך המשחק. הפסקול במשחק מאוד טוב, עם מוזיקה שנותנת לך את ההרגשה של התחלת המלחמה ומכניסה אתכם למצב רוח של אקשן כשצריך.

Image

מולטיפלייר
אני אתחיל ואומר שבמשחקים הקודמים ששיחקתי בסדרה לא ניסיתי את המולטי בכלל, לא כי לא היה לי זמן אלא פשוט זה לא משך אותי כמו משחקים אחרים.
לצורך הסיקור ישבתי על המולטיפלייר וניסיתי כמה מודים כדי לראות למה אני הכי מתחבר. יצא לי לשחק פה ושם במולטי ואהבתי אלמנט אחד במשחק שאין במשחקים אחרים והוא נקרא WALL-BOUNCING, אם תצליחו לשלוט בטכניקה הזאת המשחק יהיה יותר כיף ויותר מעניין: על ידי לחיצה ממושכת בכפתור A תוכלו לרוץ מהר ותוך כדי להספים קצת את הכפתור תגלו שאתם קופצים מקיר לקיר במהירות ואף מצליחים להגיע למקומות אסטרטגים ולהרוג את האויב בהפתעה.

במשחק יש 4 מודים - OVERRUN, בוא אתם משחקים או בCOG או בLOCUST, המטרה של הCOG זה להגן על איזור מסויים והתפקיד של הLOCUST זה להרוס את המקום הזה שהוא בעצם הבסיס שלכם. במידה והLOCUST יהרסו את הבסיס אתם תאלצו לקחת צעד אחורה ולהגן על הבסיס הבא, כמובן שאם הLOCUST הורסים את כל הבסיסים הם ניצחו.

FREE FOR ALL - מן הסתם רובכם מכיר את זה, כולם נגד כולם, מה עוד אפשר לומר?

Domination - קבוצה מול קבוצה מתחרים על 3 דגלים במפה אחת, מי שמחזיק את הדגלים יותר מקבל יותר נקודות, ובכך מנצח.

Team Deathmatch - קבוצה מול קבוצה.

בסופו של דבר אני חייב לומר שמי שלא אוהב TPS לדעתי לא כל כך יהנה מהחוויה שהמולטיפלייר נותן, הקמפיין שווה את זה אז אם כבר יש לכם אותו, תנסו גם את המולטי, מה כבר יכול לקרות?

Image

 

סיכום

כשקיבלתי את המשחק GEARS OF WAR JUDGEMENT צפיתי ליותר, המשחקים הקודמים נתנו הרגשת סיפוק מלאה יותר, אולי זה בגלל שמדובר היה במשחקים חדשים שלא הכרתי וכאן אני התרגלתי לרמה הגבוהה שהמשחק מציע ובאופן אוטומטי העליתי את הציפיות שלי מהמשחק.

יש לכם פה מגוון שלם של משחקיות אותה תוכלו לחוות: החל מקמפיין שאותו תוכלו לשחק לבד או עם עוד בן אדם ועד למולטיפלייר (שאומנם לא כל כך אהבתי אבל אני חושב שזו העדפה אישית לגמרי).

זהו המשחק הרביעי במשחק ומכיוון שזה הפרולוג, תוכלו לשחק בו ואחר כך להתחיל מהראשון (חוץ מAFTERMATH-).

מי ששיחק במשחקים הקודמים חובה עליו לקנות את המשחק הזה, הוא מדגיש חלק גדול מהמלחמה וגם נותן לנו איזהשהו סגירה של מעגל כשאנחנו יודעים שהיינו בהתחלה של הכל.

בסופו של דבר נהניתי ממנו ועוד אני הולך להנות ממנו (אולי לא מהמולטי) אבל אני על בטוח הולך להזמין חבר שאיתו שיחקתי במשחק הראשון והשני וגם לקנות את השלישי ולהביא בהם בראש!

 

ציונים:

גרפיקה 8

סאונד 8

משחקיות 9

מולטיפלייר 7

קו-אופ 9

 סופי: 8.2

ביקורת מאת: דניאל פ.

 

עידכון אחרון ( Monday, 01 April 2013 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker