מבזקים
מהדורת הזהב המכילה את המשחק Mediveal II Total War וחבילת ההרחבה Kingdoms עתידות לצאת השבוע למדפים בישראל וכפי שאנחנו מכירים את חבילות זהב הן בד"כ משתלמות ביותר. 
 

powered_by.png, 1 kB
ביקורת למשחק Trials: Evolution הדפס דואל
הערכת משתמש: / 1
הגרוע ביותרהטוב ביותר 
נכתב על ידי Administrator   
Tuesday, 26 March 2013

הקדמה

בתחילת השנה התחלתי בפרויקט חונכות שנקרא פרח, מדובר בפרויקט שבו סטודנטים לתואר הראשון חונכים בני נוער, לרוב מרקע בעייתי שזקוקים למעט עזרה בלימודים והרבה יחס אישי. כשהתלמיד אותו אני חונך הואיל בטובו להשתמש במחשב, זה היה לאחת משלושת המטרות הבאות: פייסבוק, פורנו או משחק פלאש של רוכב על אופנוע שמנסה לעבור מכשולים מגוונים, לכן שקיבלתי את המשחק Trials: Evolution (Gold edition), האדם הראשון עליו חשבתי היה תלמיד הפרח שלי.

Image

על המשחק
Trials: Evolution, הוא משחק המשלב מירוץ אופנועים עם מסלול מכשולים קשה במיוחד, במסגרת המשחק השחקן מתנסה ברכיבה אתגרית במיוחד במגוון גדול של מסלולים, החל ממסלולי מכשולים  קלאסיים, אותם אנו מכירים מהאצטדיונים וכלה במסלולים בדיוניים לחלוטין. המשחק מתחלק לשחקן היחיד ולמשחק מרובה משתתפים ברשת מקומית או אונליין, בנוסף לאתגרים שמציג המשחק, תוכלו ליצור מפות חדשות ולהעלות אותן לטובת הכלל, כדי ששחקנים אחרים יוכלו לנסות לנצח אתכם במגרש הביתי שלכם. עם תחילת המשחק שומעים ברקע "בכל מקרה שאני נוהג, אני נוהג בטוח"... כן, רגע שניה, שני המשפטים הללו באמת הולכים להחקק עמוק בזיכרון של תלמיד הפרח שלי. 

Image

גרפיקה
הגרפיקה של המשחק, איך לאמר בעדינות, לא משהו. ידידה שלי שעברה במקרה ליד המשחק הציצה עליו ושאלה אותי "זה משחק ממש ישן לא?" אז זהו שלא, וממשחק חדש שלא מחדש יותר מידי בתחום המשחקיות הייתי מצפה לפחות לגרפיקה מדהימה אם לא מהממת, אני התאכזבתי הפרח שלי די אהב את הגרפיקה וראה בה שיפור לעומת משחק הפלאש בו הוא רגיל לשחק.

סאונד
את המשחק מלווה מוזיקת קאנטרי-רוק כבדה וגם אם אני לא מדייק בסגנון של המוזיקה, היא נשארת כבדה, יותר מידי כבדה כדי שאוזן של בן אדם שפוי תוכל לשמוע יותר מדקה ושלושים שניות. הפעולה הראשונה שעשיתי במשחק הייתה להוריד את רמת הווליום של המוזיקה, לרמה שבגדר הסביר. מעבר לזאת ניתן להגיד על המוזיקה של המשחק שמדובר במוזיקה די נסבלת, גם לאורך זמן.

הסאונד של המשחק הוא די טוב, הצלילים של האופנוע משתנים היטב בהתאם לסביבה, כך למשל נסיעה על גבי משטח מתכת נשמעת שונה לחלוטין מאשר נסיעה על משטח עץ או נסיעה בתוך תעלת בטון. קולות הפיצוצים וההתרסקויות מצליחים ליצור רושם חגיגי כלשהו ומזכירים בכמה אופנים את מטחי הזיקוקים של יום העצמאות.

Image

 

המשחק והשליטה במשחק
השליטה במשחק פשוטה לכאורה ובתיאור כללי נדמה שמדובר בשליטה הפשוטה מידי: ארבעה מקשים לשליטה במהירות האופנוע והטייתו, ללא אפשרות לשלוט בכיוון הנסיעה, שני מקשי פעולה מיוחדים ועוד מקש אחד לפליטה מהאופנוע. אני אומר שהשליטה במשחק היא לכאורה פשוטה, מאחר ובפועל מדובר בפעולה מורכבת וקשה שמסתיימת לרוב ברוכב אופנוע מרוסק ואופנוע הפוך.

את המשחק אתם מתחילים עם אופנוע זעיר: 250cc, מדובר באופנוע חלש יחסית שקל לשלוט בו ובהתאם גם מרבית המשימות יהיו מותאמות בדרגת הקושי לאופנוע, כך שבקלות תוכלו לקטוף את מדליית הזהב. כדי לפתוח משימות ומסלולים, יהיה עליכם לעבור "מבחן רישוי", מבחן רישוי הוא למעשה תדריך שמוודא שאתם יודעים להשתמש באופנוע כיאות ומלמד אתכם על המאפיינים של האופנוע החדש. כך למשל, כשתעברו לאופנוע 450cc ילמדו אתכם לעלות מכשולים תלולים יותר, שאופנוע ה-250cc יכול רק לחלום לטפס אותם.

Image

אחד הדברים הבולטים ביותר במשחק, זה ההומור השחור שמפוזר בנדיבות בכל פינה אפשרית, כך למשל, כמעט כל מסלול שתסיימו יסתיים במוות של הרוכב, הגדילו היוצרים לעשות ומייד עם סיום מבחן הרישוי הראשון שלכם, הפילו על הרוכב המעולף: כדורסל, סנאי, פסנתר וקרון רכבת. כגודל הגיוון של המסלולים, כך גם מגוונות הן הדרכים בהם היוצרים דאגו שתסיימו את מסלול המכשולים ואת מסלול החיים בו זמנית.

מלבד מסלולי המכשולים הרגילים, יש גם אתגרים מיוחדים, למשל: גלישה עם מגלשי סקי, קפיצה למרחק מהאופנוע, מעבר דרך טבעות אש, נסיעה בתוך כדור ברזל ועוד אתגרים רבים, כשהמכנה המשותף למרבית האתגרים המיוחדים, זה שאתם לא צריכים להשלים מסלול כדי לעמוד באתגר, אלא רק להחזיק מספיק זמן על גבי האופנוע.

בתחילת המשחק מרבית המסלולים סגורים בפניכם, וכדי לפתוח מסלולים חדשים יהיה עליכם לעשות את מבחן הרישוי המתאים, מאחר והמבחנים הם רק בגדר הדרכות וקל מאוד לעבור אותם, היוצרים הגבילו את היכולת שלכם לעשות מבחני רישוי, כך שכדי לגשת למבחן הבא יהיה עליכם לצבור כמות מסוימת של מדליות ולהראות שצברתם מספיק ניסיון במשחק.

Image

 

מדליות במשחק זה סוג של בדיחה: כל תוצאה של "הצלחתי לסיים את המסלול גם אחרי שעתיים וחצי של ניסיונות, תזכה אתכם במדליית ברונזה. לעומת זאת, כל תוצאה פחותה מ"טסתי את המסלול בלי עיכובים, תזכה אתכם במדליית כסף. קשה לי להבין מה ההיגיון שבלתת מדליה למישהו שנכשל לאורך כל המסלול ועבר רק בזכות הצ'קפוינטים.

בכל מסלול בו תשתתפו יש פרס כספי, גם אם רק סיימתם את המסלול. הכסף יכול לשמש אתכם כדי לשדרג את הביגוד של הדמות שלכם, או לחליפין כדי לשדרג את האופנוע. שתי האפשרויות לא באמת הצליחו להלהיב אותי עם המגוון והאפקטיביות של השידרוגים. אם הייתה אפשרות נחמדה במשחק, זו האפשרות לשמור את הריפליי של השלב ולהעלות אותו ליוטיוב, זה נחמד כי בזמנו היינו מנהלים ויכוחים שלמים על "אני סיימתי את המסלול השמיני בלי פסילה" וכמובן "לך יא שקרן מסריח", כיום הכל יותר פשוט: מעלים את הסרטון ושולחים לינק לחברים שיאכלו את הכובע.

רגע לפני שאתם קופצים למשימות המולטיפלייר, תוכלו לערוך לעצמכם מפות, או לחליפין להוריד מפות של משתמשים אחרים, כל זאת, כדי לנסות ולקבוע שיא במפה שמישהו אחר יצר ואם כבר מישהו אחר יצר, אז למה לא לשבור לו את השיא? מפות המשתמשים מכניסות הרבה עניין למשחק, אבל שימו לב שלכל מפת משתמש יש דרישות מקדימות (סוג רשיון).

Image

 

משימות המולטיפלייר האונליין מתחלקות לשני סוגים: מסלולי רפאים, ומסלולי מירוצים. מסלולי רפאים הם למעשה מסלולי מירוצים, בהם כל הדמויות נמצאות על אותו מסלול, וכדי שלא יתנגשו אחת בשנייה, היריבים מוצגים כמו רוחות רפאים שקופות שנוסעות סביבכם, הדבר עדיף לכאורה על נסיעה במסלול מירוצים, בו אתם יכולים לראות את היריבים שלכם (ולהתבלבל מזה), אבל בפועל מצאתי שזה הרבה פחת מהנה להשתמש במסלולי רפאים, כי פשוט חלק מהכיף במשחק זה לראות את היריבים שלכם מתרסקים בנקודות שאתם עברתם לפני רגע קט.

המולטיפלייר של המשחק מותאם לעד-4 משתתפים, הגישה לשרתים אינה אפשרית, ועל פי מערכת החיפוש של העמיתים למשחק והלאגים הנוראיים, מדובר במערכת שרתי P2P, מה שאומר שאחד השחקנים הוא המארח של המשחק. לאגים במשחק רשת זה דבר נורא, אבל לאגים במשחק רשת שבו יש תחרות זה דבר נורא ואיום. מאחר ואני הייתי המארח, לא סבלתי מתופעות של לאגים בנהיגה, אבל כן היו מקרים בהם "סיימתי במקום הראשון" וכשהסתיים המשחק קיבלתי הודעה שסיימתי במקום השלישי או הרביעי. מלבד התקלות הללו, נתקלו גם בקראשים של המשחק ברגע שעלינו לרשת ובנפילות FPS רציניות.

Image

 

סיכום
המשחק Trials: Evolution הוא משחק אופנועים אתגרי שלוקח פלטפורמה די פשוטה ומנסה להצעיד אותה צעד קדימה באמצעות משחק הרשת. לו הייתם שואלים אותי, הייתי יכול להגיד לכם שמדובר במשחק נישה שמתאים יותר לבני נוער צעירים, מאחר והמשחק לא מציג עלילה משמעותית או אתגר שהוא מעבר ללא להתהפך עם האופנוע. אם תשאלו את הפרח שלי, אז המשחק הזה הוא כל מה שהוא חיפש במשחק מחשב. או כמו שהוא אמר לי "אם תעיז לקחת מפה את המשחק, בפעם הבאה שאתה בא לפה אני אדאג שתמצא ארבע גלגלים מפונצ'רים". ילד חמד, מצד אחד שמחתי לתת לו להמשיך לשחק במשחק, אבל מצד שני מטרידה אותי העובדה שכבר חצי שנה שאנחנו מכירים והוא לא זוכר שאני מגיע אליו ברכבת.

האם המשחק שווה את הכסף
שוב תלוי בחתך הגילאים, המשחק מתאים לבני נוער צעירים, כאלה שאופנועים תופסים חלק ניכר בחיים שלהם ולא מחפשים משחק מורכב יותר מידי כדי לשבור איתו את הראש. אם אתם מדברים על סטודנט נאור לפילוסופיה של מדעי המחשב (כן, יש מקצוע כזה). אז אפשר להגיד שרצוי להפגיש אותי עם משחקים עמוקים ומאתגרים יותר.

 

ציונים:
גרפיקה: 7
סאונד: 8
משחקיות: 9
עלילה: אין
מולטיפלייר: 8

ציון סופי: 8.0

 

עידכון אחרון ( Tuesday, 26 March 2013 )
 
< כתבה קודמת   כתבה הבאה >
Site by: MtK

eXTReMe Tracker